Nazywam się Adam Leśniak. Cieszę się, że trafiłeś na moją stronę internetową.

Z wykształcenia jestem internacjologiem. Miałem przyjemność studiować stosunki międzynarodowe na Wydziale Studiów Międzynarodowych i Politycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego. Natomiast zawodowo związałem się z branżą rentalową.

Praktycznie wszyscy moi przodkowie pochodzą z Oświęcimia i innych miejscowości zachodniej Małopolski (przynajmniej na przestrzeni ostatnich 300 lat), stąd uważam tą ziemię za swoją „małą ojczyznę”, a jej dzieje budzą moje szczególne zainteresowanie. Historią pasjonuję się tak na prawdę odkąd sięgam pamięcią.

Jako osoba wrażliwa na znaczenie i wartość niematerialną starych dokumentów i zdjęć, stworzyłem własne archiwum, opierając się początkowo na zbiorach rodzinnych. Jest ono stale rozbudowywane o dokumenty szczególnie rzadkie i unikatowe. Chcąc podzielić się swoją wiedzą i udostępnić zgromadzone materiały, postanowiłem pójść o krok dalej i uruchomić własny projekt historyczno-archiwalny pod nazwą „Archiwum Adama Leśniaka”. Funkcjonuje on w oparciu o stronę internetową, na której właśnie się znajdujesz.

Dokładam wszelkich starań, aby treści i materiały prezentowane były w sposób możliwie jak najbardziej rzetelny i obiektywny, nadając całemu projektowi walory naukowości. Jednak pozostaje on dla mnie tylko działalnością hobbystyczną, realizowaną w co raz bardziej kurczącym się wolnym czasie. Dlatego proszę Cię o wyrozumiałość względem napotkanych błędów.

Jestem otwarty na wszelkie uwagi i komentarze.